Majčin dan

Autor: Jelena Varga, 11. 5. 2022.

Majčin dan je poseban dan u godini kojim se slavi majčinstvo. Nije državni praznik, ali budući da se obilježava uvijek nedjeljom, neradni je dan za većinu stanovništva, osim za one koji rade u uslužnim djelatnostima.

Majčin dan se obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju, a ove godine obilježili smo ga 8. svibnja.

Mnogi se na Majčin dan prisjećaju svojih majki te poznatih majki iz prošlosti ili javnog života. Nije neobično čestitati ni Majčin dan bliskim prijateljicama, svekrvama ili bilo kojim majkama koje cijenimo. Bijeli karanfili i ruže su najpopularnije cvijeće koje se poklanja za Majčin dan. Tradicija obilježavanja Majčinog dana seže čak u drevnu Grčku, a kasnije se obilježavanje Majčinog dana na ovaj dan proširilo globalno.”

KAKO PROVESTI MAJČIN DAN?

Probuditi uspavanu ljubav i zahvalnost prema ženama koje su nas rodile. Biti kod kuće, jer smo uglavnom odsutni. Razvedriti živote naših majki. Dati majkama do znanja da ih cijenimo, iako to baš ne pokazujemo često. Majčin je dan tu da nas podsjeti na našu dužnost prije nego bude prekasno. Ako niste kod kuće, pišite majci često, javite joj se, recite joj nekoliko lijepih riječi, pohvala i recite joj koliko je volite. Majčina ljubav je nova svaki dan!

Učenici 1. i 4. razreda OŠ Draž na kreativnoj su radionici slikali svoje majke i pisali prigodne poruke, a zatim su rješavali kviz o tome koliko dobro znaju  njihove navike.

Uratke smo spremili i poklonili majkama.

Učiteljica Jelena Varga

Priloženi dokumenti:
Majcin_dan.jpg (127.68 KB)

Majčin dan

Autor: Jelena Varga, 11. 5. 2022.

KAKO PROVESTI MAJČIN DAN?

Uratke smo spremili i poklonili majkama.

Učiteljica Jelena Varga

Priloženi dokumenti: