Projekt "Vrijeme je za školski obrok 2021./2022."

Autor: Dajana Lerić, 27. 4. 2022.

Naša škola i ove godine sudjeluje u projektu "Vrijeme je za školski obrok 2021./2022.", koji je sufinanciran sredstvima fondova Europske unije i predstavlja nastavak projekta "Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva", koji Osječko-baranjska županija uspješno provodi već šestu godinu.

U OŠ Draž ovim je projektom obuhvaćeno 40 učenika čiji roditelji primaju dječji doplatak.

Korisnik ovoga projekta je Osječko-baranjska županija, a partneri 18 osnovnih škola s područja županije. Planirano je da će se osigurati besplatna prehrana za 994 učenika. Projekt traje od 19. studenoga 2021. do 18. kolovoza 2022. godine, uz mogućnost retroaktivnog financiranja troškova nastalih od 6. rujna 2021. godine. Prihvatljivi troškovi su trošak kupnje hrane/trošak školskog obroka u iznosu od 5,47 kn po učeniku za jedan obrok te administrativni troškovi i troškovi prijevoza i skladištenja.

Cilj projekta je ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva pružanjem nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva i to u vidu podjele hrane u školama, a ciljana skupina su djeca koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva te koja su polaznici obveznog osnovnoškolskog programa i definirana su kao najpotrebitija prema kriterijima partnerskih organizacija po kriteriju - djeca iz obitelji koje su korisnici prava na doplatak za djecu.

Projekt "Vrijeme je za školski obrok 2021./2022."

Autor: Dajana Lerić, 27. 4. 2022.

Ovaj mjesec: 2026