ZELENA ČISTKA - jedan dan za čišći okoliš

Autor: Ivana Klasić, 23. 3. 2022.

Učenici PŠ Duboševica, zajedno sa svojim učiteljicama i pomoćnim osobljem sudjelovali su globalnoj akciji Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš.

Zelena čistka, najveće okolišna volonterske kampanja u Hrvatskoj, okuplja sve građane, a posebice one najmlađe u zajedničkom cilju za bolju i zeleniju budućnost, a za cilj ima osvijestiti važnost čistog okoliša.

Prikupili smo smeće i otpad odbačen u okolini škole te očistili put od škole do bare Vir koja se nalazi u neposrednoj blizini mjesta. Vrijedne ruke prikupile su punu vreću smeća, papirića, vrećica, staklenih i plastičnih boca, limenke, čepova, opuške, komade lima, užad… Uočili smo i mjesta na kojima je odbačen građevinski i glomazni otpad no to nismo bili u mogućnosti očistiti.

U školu smo se vratili umorni , ali i sretni jer smo učinili nešto dobro za nas, naše selo i našu planetu.

Više fotografija možete pogledati u foto-galeriji.

ZELENA ČISTKA - jedan dan za čišći okoliš

Autor: Ivana Klasić, 23. 3. 2022.

Više fotografija možete pogledati u foto-galeriji.

Ovaj mjesec: 2026