Učenici 1.-4. razreda OŠ Draž u obrazovnom projektu "Dukatići čuvaju prirodu"

Autor: Jelena Varga, 17. 3. 2022.

Kako je ožujak mjesec u kojem obilježavamo Svjetski dan šuma, Svjetski dan voda te dočekujemo proljeće ovih smo se dana vrlo aktivno bavili zaštitom prirode.

Integrirali smo sadržaje PiD i SR  te naše učenike od 1. do 4.razreda uključili u  projekt „Dukatići čuvaju prirodu“.

To je obrazovni ekoprojekt  Dukata  namijenjen učenicima nižih razreda osnovnih škola u Hrvatskoj. Pokrenut je 2021. godine s ciljem da učenike razredne nastave poduči o važnosti brige za okoliš i očuvanja prirodnih resursa.

Prvo smo s našim učiteljicama proučili on-line knjige o zaštiti šuma i prirode, bavili smo se recikliranjem, učili o razdvajanju otpada, a zatim sve naučeno provjerili u kvizu znanja. Diplome koje smo dobili govore kako smo ostvarili na početku postavljene ishode. Postali smo dio ekipe Dukatića!

U prirodi, za prirodu i s prirodom!

Učiteljice Julijana Kokić i Jelena Varga

Učenici 1.-4. razreda OŠ Draž u obrazovnom projektu "Dukatići čuvaju prirodu"

Autor: Jelena Varga, 17. 3. 2022.

U prirodi, za prirodu i s prirodom!

Učiteljice Julijana Kokić i Jelena Varga

Ovaj mjesec: 2026