Obavijest o organizaciji rada na početku školske godine 2021./2022.

Autor: Dajana Lerić, 2. 9. 2021.

Dragi roditelji i učenici,

molimo vas da se upoznate s dokumentom na osnovu kojeg će se organizirati nastava u idućoj školskoj godini  Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s bolesti COVID-19 Pedagoška/školska godina 2021./2022. u cjelini, kao i upute za prvi dan nastave.

Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštivanje Uputa HZJZ smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.

Iznimka su djeca/učenici koji spadaju u izrazito vulnerabilne/osjetljive skupine (respiratorne poteškoće, kardiovaskularne i maligne bolesti, dijabetes, imunodeficijencija) tijekom epidemije COVID- 19, nastavu prate isključivo na daljinu. O tome odlučuje obiteljski liječnik te molimo roditelje koji misle da njihova djeca spadaju u izrazito vulnerabilne skupine neka razgovaraju sa svojim obiteljskim liječnikom te se jave razredniku kako bi se na vrijeme dogovorili o načinu provođenja nastave.

Osnovne epidemiološke mjere prema kojima će se organizirati rad u školi su:

• provođenje higijene/dezinfekcije prostora, obuće, ruku (učenici samostalno dezinficiraju ruke prilikom ulaska u školu)
  • smanjivanje međusobnog fizičkog kontakta (bliskog kontakta) djece/učenika i učitelja iz jedne odgojno-obrazovne skupine (razrednog odjela) s drugim učenicima i nastavnicima na najmanju moguću mjeru
  • obavezno nošenje zaštitnih maski za sve učitelje i djelatnike škole te učenike 5.-8. r. (osim kada je osigurana distanca u učionici)

Roditelji/skrbnici koji imaju simptome zaraznih bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće s disanjem, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), izrečena im je mjera samoizolacije, imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19 ne dovode dijete/učenika u školu.

Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature (isto tako u slučaju kašalja, poteškoća u disanju, poremećaja osjeta njuha i okusa, proljeva, povraćanja) ne smiju dovoditi/slati dijete u školu, već se javljaju telefonom/porukom učiteljici/razrednici i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u školu.

U slučaju da se pojave neke zdravstvene poteškoće kod djeteta tijekom boravka u školi roditelji će odmah telefonom biti obaviješteni oko toga, dijete će se staviti u izolacijsku sobu u školi i roditelji trebaju u najkraće mogućem vremenu doći po učenika (ili poslati nekog odraslog).

Roditelji/skrbnici ulaze u prostor škole samo u izuzetnim situacijama i po pozivu. Prilikom ulaska u zgradu obavezna je dezinfekcija ruku i potplata te nošenje maski. Roditeljski sastanaci i individualni razgovori će se organizirani u školi isključivo uz evidenciju, dezinfekciju i nošenje maski.

Isto tako je ulazak drugih osoba (serviseri, dostava i dr.) dozvoljen samo u iznimnim slučajevima. Primjenjuju se iste epidemiološke mjere - dezinfekcija ruku i potplata te nošenje maski.

Nastava za sve učenike počinje u 8:00, nastavni sati traju 45 minuta.

Učenici će dobiti užinu od prvog dana nastave.

Prvi nastavni dan u školskoj godini 2021./2022. je u ponedjeljak, 6. rujna 2021. Autobus iz Podolja kreće u 7:20, iz Duboševice u 7:40, iz Topolja u 7:46, a iz Gajića u 7:51. Učenici od 1. do 4. razreda imat će 3 školska sata (do 10:35), a učenici od 5. do 8. razreda imat će 4 školska sata (do 11:25). Autobus će učenike nakon 3. i 4. sata voziti kući. Prvi nastavni dan učenici će također dobiti i raspored sati.

Prvi nastavni dan će svi učenici dobiti udžbenike i dobiti Izjavu o preuzimanju udžbenika koju će roditelji trebati popisati i vratiti razrednicima.

Temeljem novih epidemioloških mjere prilikom izvođenja dopunske, dodatne i izborne nastave, izvannastavnih aktivnosti dozvoljenjo je organiziranje rada s dva i više odjela. Prilikom takvog oblika rada održavat će se najveći mogući razmak.

Pozivamo sve roditelje da i dalje redovito prate internetsku stranicu škole na kojoj ćemo objaviti sve obavijesti i izmjene (ako ih bude).

Obavijest o organizaciji rada na početku školske godine 2021./2022.

Autor: Dajana Lerić, 2. 9. 2021.

Dragi roditelji i učenici,

Osnovne epidemiološke mjere prema kojima će se organizirati rad u školi su:

Nastava za sve učenike počinje u 8:00, nastavni sati traju 45 minuta.

Učenici će dobiti užinu od prvog dana nastave.

Ovaj mjesec: 2026