Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta

Autor: Unknown , 11. 3. 2021.

U veljači smo u našoj školi obilježili Dan sigurnijeg interneta 2021. Tema je ove godine bila "Zajedno za bolji internet". Sudjelovali su učenici u Dražu, Batini i Duboševici.

Niži razredi u Dražu i Duboševici su se u sklopu toga dana prisjetili bajke Tri praščića. Zatim su stvarali priču Tri praščića u digitalnom svijetu. Učenici koji se radije likovno izražavaju, slikali su u programu Bojanje na računalu tri praščića digitalnom svijetu. Iz spomenute bajke proizašlo je mnoštvo zanimljivih uradaka: priča i digitalnih likovnih radova. Uz kreativan rad naučili smo na koje se sve načine valja štititi na mreži te kako u virtualnom svijetu izgraditi "sigurnu" kuću.

Učenici 6. razreda u Dražu su prvo proučavali na internetu elektroničko nasilje. Zatim su sudjelovali u tradicionalnom online kvizu na mrežnoj stranici dansigurnijeginterneta.org. Budući da se radi o nagradnom kvizu, svi su bili jako uzbuđeni i željno iščekivali izvlačenje nagrada koje je uslijedilo u četvrtak. Nažalost, nikome se iz naše škole ovoga puta nije posrećilo, ali smo se ipak zabavili i ponešto naučili.

U Područnoj školi Batina učenici su na satima informatike obilježavali Dan sigurnijeg interneta uz niz različitih aktivnosti.

Učenici 1. razreda su uz znakove upozorenja ispisivali dobre savjete za sigurno korištenje interneta te su savjete podijelili sa svojim prijateljima. S učenicima 3. razreda održana je kratka rasprava o pozitivnim i negativnim stranama interneta.

U kombiniranom odjelu 2. i 4. razreda učenici su ponovili što su naučili o opasnostima na internetu uz pomoć društvene igre. Odgovarajući na pitanja, crtajući i dijeleći dobre savjete, zabavili smo se, nasmijali i naučili nešto novo. Učenici 2. i 4. razreda također su i sa svojom učiteljicom Anitom Balić obilježili Dan sigurnijeg interneta, uz prezentiranje zanimljivosti u vezi s internetom i komunikacijom na internetu te uz raspravu o sigurnosti.

Osmi je razred povodom Dana sigurnijeg interneta na satu informatike izradio postere, letke i stripove na temu elektroničkog nasilja i kako ga spriječiti.

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta

Autor: Unknown , 11. 3. 2021.

Ovaj mjesec: 2019