Svjetski dan tablice množenja

Autor: Administrator , 4. 10. 2019.

Ove godine po deveti puta održava se Svjetski dan tablice množenja (WMTD -World Multiplication Table Day), besplatan obrazovni događaj, koji ove godine pada na 4.listopada.

Projekt je inicijativa koju je pokrenuo Andrzej Grabowski, matematičar i tvorac matematičkih karata Grabowski`s „Tablice množenja“, te od 1998. pokretač Poljskog natjecanja u znanju tablice množenja.

Glavna svrha projekta je popularizacija zabavnog oblika učenja i učenja matematike. Događaj WMT Day potiče sve da se prisjete osnovnih pravila i svojstava množenja na zabavan i neobičan način.

U projekt se uključilo 5 862 škola širom svijeta, a OŠ Draž je jedna od 116 škola iz Hrvatske koja je dobila licencu za organiziranje i provedbu natjecanja sa svojim učenicima pod vodstvom učiteljice RN Jelene Varga. Njima su pomagali učenici 4.r i učiteljica Julijana Kokić.

Potaknuli smo učenike i djelatnike naše škole da se na zabavan i malo neuobičajen način prisjete tablice množenja - stavili smo učenike u uloge ispitivača. Viktorija Keresteš i Ivan Kovačev su u pratnji učiteljice obišli školu i ispitali znanje tablice množenja tete kuharice, domara, tajnika, računovotkinju, pedagoginju i ravnatelja.

Učenici koji su riješili sve testove bez pogreške dobili su i značku izvrsnosti koju su ponosno cijeli dan nosili na svojim majicama.

Čestitamo svim sudionicima ovogodišnjeg devetog Svjetskog dana množenja i veselimo se natjecanju sljedeće godine.

Svjetski dan tablice množenja

Autor: Administrator , 4. 10. 2019.