DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE U BATINI

Autor: Anita Balić, 4. 11. 2017.

U srijedu, 18. listopada 2017. u našoj školi obilježena je manifestacija „Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.“ U program spomenute manifestacije uveli su nas učenici kroz različite izreke o kruhu i recitacije. Slavlje je uveličano zvucima instrumenta i glasovima naših učenika okupljenih u školskom zboru, kojeg predvodi nastavnica glazbene kulture Dubravka Matić. Nakon osvješćivanja važnosti kruha u svakodnevnom životu, župnik župe sv. Barbare u Batini, vlč. Đula Andraši  pročitao je prigodni biblijski tekst, blagoslovio kruh i pekarske proizvode, plodove zemlje i sve prisutne. Nakon zajedničke molitve koju nas je naučio moliti samo Isus Krist, molitve „Oče naš“, župnik je pristupio svim učenicima, učiteljima i djelatnicima dijeleći im komadiće velikog blagoslovljenog kruha. Učenici i učiteljice uživali su u zajedničkom druženju i plodovima zemlje.                                              Fotografije možete pogledati u foto - galeriji.

Sanja Kopunović Legetin, vjeroučiteljica

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE U BATINI

Autor: Anita Balić, 4. 11. 2017.

Sanja Kopunović Legetin, vjeroučiteljica

Ovaj mjesec: 2023