Edukativni program P & G

Autor: Sanja Floršić, 15. 12. 2016.

OŠ Draž  među prvim školama sudjeluje u besplatnom edukativnom programu P&G od 2005./2006. školske godine, u kojem se educiraju učenice 5-ih razreda i njihovi roditelji. Ovim programom ispunjavaju se ciljevi nacionalnog školskog kurikuluma zdravstvenog odgoja, kao i korelacija nastavnog predmeta prirode u 5. razredu, biologije u  8. razredu.

Cilj  je  naučiti učenice kako aktivno razviti i zaštititi svoje fizičko, mentalno i socijalno zdravlje, te kako naučiti preuzeti odgovornost za te domene života.

Inovativni program u početku zvao se "O tebi", a ove 2016./2017. školske godine promijenjen je pod nazivom "Među nama" - proširen i nadopunjen je i za starije učenice 6. i 7. razreda.

Ovaj program od početka do danas obuhvatio je 250.000 učenica u Hrvatskoj. Uz edukaciju, dobivene su knjižice za djevojčice i djevojke, knjižice za roditelje, kao i dodatni materjali za nastavnike prirode-biologije. Provedene studije među djevojkama pokazale su kako 56% djevojaka u pubertetu gubi svoje samopouzdanje, samopoštovanje i upravo zbog toga im je potrebno pomoći u toj zahtjevnoj fazi života i od strane nastavnika i njihovih roditelja kako bi izgradile pozitivnu sliku o sebi, rad na razvoju životnih vrijednosti poput zdravlja, odnosa obitelji i obrazovanja.

Koordinator Programa: Kristina Prakatur -Golubov, mag.biologije i kemije

Edukativni program P & G

Autor: Sanja Floršić, 15. 12. 2016.

Koordinator Programa: Kristina Prakatur -Golubov, mag.biologije i kemije