NAGRADNI NATJEČAJ DUZS-a ZA RADOVE DJECE I MLADIH

Autor: Anita Balić, 26. 1. 2014.

Čestitamo učenicima OŠ Draž!

Naši učenici od 5. do 8. razreda OŠ Draž sudjelovali su na 14. Međunarodnom natjecanju dječjeg crteža na temu okoliša („The 14th International Enviromental Children's Drawing Contest“) koji se održao u Japanu 2013. godine. Sudjelovalo je rekordnih 77 zemalja iz cijelog svijeta s ukupno 200 000 dječjih likovnih radova. Tema likovnog natječaja je bila nacrtati ili naslikati okoliš i prirodu u kojoj živimo, životinje, djecu ili svoju obitelj u prirodi. Svaki rad je imao priliku prenijeti poruku vezanu za prirodu i okoliš i svako dijete je imalo priliku prikazati svoj rad svijetu.

Organizatori iz Japana nam poručuju: „ Nadamo se kako je ovo natjecanje potaklo na razmišljanje o globalnom okruženju i kako smo pronašli inspiraciju u darežljivoj prirodi. Vjerujemo kako ćemo nastaviti dobivati vaše kreativne likovne radove koji nam prikazuju vašu zaštitu globalnog okoliša i ljubavi prema prirodi.“

Učenici OŠ Draž kojima su radovi prošli na natječaju:
1. Eva Barišin
2. Andrijana Tot
3. Lara Drlje
4. Katarina Šovakov
5. Kristina Benak
6. Filip Strilković
7. Viktorija Šipoš

Organizatori iz Japana su nagradili svako dijete za sudjelovanje! Učenici su sudjelovali pod vodstvom nastavnice likovne kulture Valentine Grubačević.

Detaljnije o natječaju kao i nagrađene likovne radove možete pogledati preko web stranice http://www.childrens-drawing.com/eng/top.htm

NAGRADNI NATJEČAJ DUZS-a ZA RADOVE DJECE I MLADIH

Autor: Anita Balić, 26. 1. 2014.

Čestitamo učenicima OŠ Draž!

Učenici OŠ Draž kojima su radovi prošli na natječaju:
1. Eva Barišin
2. Andrijana Tot