Upis u srednju školu

Autor: Marina Herceg, 18. 3. 2013.

Dragi osmaši, došlo je vrijeme za prikupljanje informacija o srednjim školama kako biste donijeli što bolju odluku, odnosno kako biste odabrali „pravu“ srednju školu.

Izbor srednje škole je jedna od prvih većih i važnijih odluka koju ćete donijeti. Taj vam se izbor možda čini teškim, ali možete računati na pomoć svojih roditelja, pedagoginje, razrednice. Svatko od vas ima različite interese, talente i životne ciljeve, ali i različite mogućnosti nastavka školovanja. Sve navedeno trebali biste uzeti u obzir prilikom odabira srednje škole. Za početak kreirajte svoju listu prioriteta, tj. na list papira zapišite zanimanja koja vas zanimaju, a zatim dobro razmislite i odaberite ono za koje ste sigurni da je najbolji izbor za vas. Prilikom odabira srednje škole uzmite u obzir i to koliko ste vremena i napora spremni uložiti u učenje, koje su dobre i loše strane pojedinih zanimanja, kakvi su uvjeti rada i mogućnost zapošljavanja.

Ukoliko vam je potrebna pomoć oko donošenja odluke ili su vam potrebne dodatne informacije, za pomoć se možete obratiti pedagoginji. Važne informacije možete pronaći na panou u školskom holu ili u priloženim privitcima.

Upis u srednju školu

Autor: Marina Herceg, 18. 3. 2013.