Mjesec plave kasice

Autor: Dajana Lerić, 30. 9. 2022.

Autorica teksta: Tena Kreko, učenica 7. razreda OŠ Draž

Naša škola obilježit će Mjesec plave kasice te vas pozivamo da se i vi pridružite.

Marijini obroci pomažu djeci koja nemaju hrane. Hrana nam je potrebna za rad i učenje u školama. Kada smo gladni nemamo dovoljno energije za obavljanje tih poslova. Marijini obroci pozivaju sve one koji imaju i više nego što im je potrebno da pomognu onima koji nemaju.

Svaki dan umire oko osam tisuća djece zbog gladi. Zato im je cilj prikupiti što više novčanih sredstava kako bi djeca imala barem jedan obrok u školi. Marijini obroci hrane oko 2 milijuna gladne djece, ali i dalje u svijetu ima puno gladnih.

Neka nas ovaj mjesec zahvalnosti za plodove zemlje i kruha koji imamo na stolu potakne na  darivanje drugima kako bi i oni mogli biti sretni i zahvalni.

Mjesec plave kasice održati će se u listopadu ove godine, a sudjelovat će i naša škola.

Mjesec plave kasice

Autor: Dajana Lerić, 30. 9. 2022.

Autorica teksta: Tena Kreko, učenica 7. razreda OŠ Draž

Ovaj mjesec: 2021