Tjelesna i duhovna djela milosrđa

Autor: Administrator , 9. 4. 2018.

Učenici i učitelji naše škole pokazali su još jednom da imaju srce otvoreno za potrebe drugih. I ove korizme su svojim i odricanjem članova svojih obitelji sakupili 720 kuna unutar akcije udruge Marijinih obroka pod nazivom „Punim šalicama protiv gladi.“ Navedeni iznos dovoljan je za godišnju prehranu šestero djece u najsiromašnijim dijelovima svijeta. Svjesni kako siromaštvo nije problem samo dalekih zemalja, nisu ostali ravnodušni ni na potrebe svojih mještana. Tijekom korizmenih dana skupljali smo prehrambene i higijenske potrepštine te ih u Velikom tjednu sortirali i odnijeli u mnogobrojne obitelji kao i u obitelji s minimalnim novčanim primanjima.

Izvršili smo neka tjelesna (gladne nahranili, žedne napojili, siromahe odjenuli, bolesne pohodili) i  duhovna djela milosrđa (žalosne utješili) u vremenu korizme te tako otvorili svoja srca i srca onih kojima smo pomogli pravoj uskrsnoj radosti.

Sanja Kopunović Legetin

Priloženi dokumenti: