Dan sigurnijeg Interneta

Autor: Administrator , 7. 2. 2018.

6. veljače 2018. godine obilježen je Međunarodni Dan sigurnijeg interneta (Safer Internet Day  - SID).  Moto i tema ovogodišnjeg Dana je: Stvaraj poštuj i poveži se! Bolji Internet počinje s tobom!

Naša škola je jedna od 284 organizacije koje su se na području Hrvatske prijavile za obilježavanje samog Dana. Iako živimo u vremenu kada mediji bivaju prvi odgajatelji naših učenika i društva uopće, svjedoci smo kako većini nedostaje znanje o (ne)sigurnosti i bontonu na Internetu gdje se trebaju poštivati pravila i snositi posljedice za vlastita djela kao u stvarnom životu.

U nekim od niza ponuđenih aktivnosti (online predavanja, edukacijskog paketa, web kviza i savjeta za sigurno korištenje interneta pregleda najnovijih trendova) sudjelovali su i učenici predmetne nastave naše škole, predvođeni nastavnicom informatike Sanjom Floršić i vjeroučiteljicom Sanjom Kopunović Legetin.

Nova saznanja dobivena iz ponuđenog paketa te svoja razmišljanja su razmjenjivali u skupinama, zapisivali, prezentirali i upućivali pozitivne poruke kada je riječ o ponašanju na Internetu, ponajprije o temama Internet predatora i groominga te o Cyberbullyingu, a upoznali su se i s novom temom zvanom „selfitis.“  Promišljali su o vlastitom ponašanju na najnovijem kanalu komunikacije i glavnom izvoru informacija - Internetu te svoja saznanja o istome pokazali rješavajući Internet kviz.

Obogaćeni novim informacijama i saznanjima a još više usvojenim stavovima, naši učenici su postali svjesniji važnosti preventivnih mjera kako do neželjenih situacija nanesenih njima ili od njih ne bi došlo.

U našoj foto-galeriji možete poglededati fotodrafije tog obilježavanja.

Sanja Kopunović Legetin