Popis udžbenika, radnih bilježnica i odobrenoga nastavnog sredstva za školsku godinu 2021./2022.

Autor: Administrator , 12. 7. 2019.

U školskoj godini 2021./2022. MZO je osiguralo za učenike besplatne udžbenike koji će ih  dočekati u školi prvog nastavnog dana.

Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (N.N. broj: 116/18), Katalogu odobrenih udžbenika za šk.god. 2021./2022. te Naputku o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnoga proračuna (N.N. broj: 46/2019):

- Učenici 1., 2, i 3. r. koriste radne udžbenike i dobit će sve novo osim udžbenika za Vjeronauk i Informatiku koji nije radni.

- Učenici 4.r dobit će sve nove udžbenike osim udžbenika Informatike jer kreću po novom kurikularnom programu.

- Učenici 5., 6. i 7. r. dobit će  korištene udžbenike.

- Učenici 8. razreda dobit će nove udžbenike osim udžbenika za Biologiju, Kemiju, Fiziku i Geografiju koji su korišteni jednu godinu.

Raspodjela kompleta udžbenika biti će organizirana na početku školske godine (rujan 2021.).  Udžbenike za učenike može preuzeti sam učenik ili roditelj uz potpis.

Općina Draž osigurala je besplatne radne bilježnice koje će ih dočekati na početku školske godine.

Troškovi za nabavu drugih obrazovnih materijala (atlasi, likovne mape, kutiju za tehnički odgoji dr.) koji će se koristiti u nastavi iduće školske godine nisu osigurani iz državnog proračuna, te je time nabava istih na roditeljima.

Popis drugih obrazovnih materijala koje kupuju roditelji nalazi se u privitku.