Učenik Leon Benić nagrađen na natječaju kalendara za 2014. godinu Državnog zavoda za radiološku i nuklearnu sigurnost

Autor: Anita Balić, 8. 4. 2014.

14. ožujka 2014. godine u prostorijama Tehničkog muzeja u Zagrebu, Državni zavod za radiološku i nuklearnu sigurnost održao je promociju kalendara s učeničkim likovnim radovima na temu primjene nuklearne tehnologije. Ovaj projekt izrade kalendara s učeničkim likovnim radovima na temu primjene nuklearne tehnologije s informacijama o pripravnosti za slučaj nuklearne nesreće u Republici Hrvatskoj provodi se od 2002. godine. Nositelj ovog projekta je Državni zavod za radiološku i nuklearnu sigurnost, a projekt se provodi uz pomoć Nuklearne elektrane Krško i Agencije za odgoj i obrazovanje, uz suglasnost Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Od 97 prispjelih likovnih radova iz 10 osnovniš škola iz Hrvatske, stručno povjerenstvo je odabralo 13 najboljih. Iz naše škole izabran je rad učenika 6. razreda Leona Benića i njegov rad je izašao u kalendaru za 2014. godinu.

Učenicima čiji su likovni radovi objavljeni u ovogodišnjem kalendaru podijeljeni su simbolični pokloni za trud koji su iskazali sudjelovanjem u ovom projekt. Učenik Leon je putovao u pratnji nastavnice likovne kulture, Valentine Grubačević. Osim dodjele poklona grad Zagreb je imao i druge znamenitosti za pogledati, tako su Leon i nastavnica imali priliku vidjeti Cibonin toranj i muzej Dražena Petrovića. Zatim su imali priliku razgledati Tehnički muzej i zaviriti u  Muzej Mimara. Šetajući zagrebačkim ulicama primjetili su skulpture Ivana Meštrovića i „Prizemljeno sunce“ Ivana Kožarića zatim su kao pravi turisti razgledali Trg bana Josipa Jelačića, Zagrebačku katedralu, Dolac, Kamenita vrata, Kulu Lotrščak i Zrinjevac. Još jednom čestitamo učeniku Leonu i nastavnici Valentini i nadamo se kako će naši učenici i dalje ostvarivati odlične rezultate u likovnim projektima.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.