Podsjetnik za osmaše

Autor: Marina Herceg, 20. 6. 2013.

Dragi osmaši!

Polako privodimo kraju postupak prijave u srednje škole pa vas želimo podsjetiti na vaše obveze. Objavljene ljestvice poretka u sustavu NISpuSŠ na mrežnoj stranici  www.upisi.hr još imaju ogledni karakter, a to znači da nisu konačne. Podsjećamo vas da će 26. lipnja 2013. te ljestvice biti zaključane i postati konačne. Do 2. srpnja 2013. imate pravo uložiti prigovor na unesene osobne podatke, ocjene, natjecanja i rezultate dodatnih provjera pa vas još jednom pozivamo da budete oprezni i još jednom provjerite sve podatke iz sustava NISpuSŠ jer nakon ovoga datuma biti će obrisani s lista kandidata svi oni koji nisu zadovoljili kriterije upisa u pojedine srednje škole.

Kako biste ispunili obvezu dokazivanja da ste posve zdravi i zdravstveno spremni za školovanje u pojedinim zanimanjima, potrebno je u školu svojoj razrednici dostaviti potvrdu obiteljskog liječnika o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija do 24. lipnja 2013.

Nakon što se ljestvice poretka zaključaju, 26. lipnja 2013. započet će  proces ispisa prijavnica za svakoga učenika pa ćete ih u dogovoru sa svojom razrednicom podići u školi i zajedno sa roditeljem (otac ili majka) potpisati i vratiti na uvid razrednici najkasnije do 3. srpnja 2013.

Prijavnica je potvrda koja dokazuje da se slažete sa ljestvicom upisa i ostaje u našoj školi.  Vrlo je važno prijavnicu donijeti svojoj razrednici  jer u suprotnom ćete biti obrisani sa ljestvice poretka i nećete se moći upisati u srednju školu u tekućem ljetnom roku. Podsjećamo vas da je sustav NISpuSŠ podešen tako da vam se automatski dodjeljuje mjesto u školi čije kriterije ste zadovoljili sukladno vašoj listi prioriteta pa je vrlo važno na prvo mjesto staviti ono zanimanje koje vas najviše zanima.

Vaš  upis u srednju školu završava ispunjavanjem upisnice koju ćete dobiti u sustavu NISpuSŠ koju možete ispisati i u školi ukoliko kod kuće nemate pisač. Rok za njezinu dostavu školi u koju se upisujete je 2. rujna 2013. godine.

Za pojedina zanimanja potrebno je ishoditi svjedodžbu medicine rada, podsjećamo da je to  naznačeno u uvjetima za upis u pojedini obrazovni program srednje škole, i  dostaviti ju u srednju školu u roku od sedam  dana od objave konačnih ljestvica poretka tj. u periodu od 8. do 12. srpnja 2013. godine.  Osim toga, za pojedina zanimanja potrebno je sklopiti i ugovor o naukovanju u licenciranoj radnji te ga dostaviti srednjoj školi najkasnije do 12. srpnja 2013. godine.

Za kraj vas želimo savjetovati kako lako i brzo doći do željenih podataka o upisu u srednju školu. Većina srednjih škola je na svojim mrežnim stranicama objavila sve informacije koje su vam potrebne pa ih potražite.

Ukoliko imate dodatna pitanja ili nejasnoće, obratite se za pomoć svojoj razrednici ili pedagoginji na broj 736-359.