Pregled djece prije upisa u prvi razred osnovne škole

Autor: Marina Herceg, 2. 4. 2013.

Obavještavamo roditelje djece dorasle za upis u 1. razred na upisnom području Osnovne škole Draž da će započeti utvrđivanje psihofizičkoga stanja djece. Termine pregleda djece u školi i kod školske liječnice dobili ste na kućnu adresu, a možete ih pronaći i u privitku ove obavijesti.

Psihofizičko stanje djeteta utvrđuje stručno povjerenstvo svake osnovne škole u čiji sastav ulaze: nadležni liječnik škole iz Školske medicine Zavoda za javno zdravstvo, stručni suradnik pedagog ili psiholog, i/ili stručnjak  edukacijsko-rehabilitacijskog profila i učitelj razredne ili predmetne nastave. U slučaju potrebe stručno povjerenstvo može zatražiti i mišljenja stručnjaka drugih specijalnosti.

Utvrđivanje psihofizičkoga stanja djeteta za upis u osnovnu školu obavlja se na temelju neposrednoga pregleda djeteta, razgovora s roditeljem, pojedinačnih mišljenja članova povjerenstva i dostavljene dokumentacije. Pregledu i razgovoru s djetetom nazoči roditelj ili skrbnik djeteta, koji ima pravo uvida u mišljenje i prijedlog svakog člana stručnog povjerenstva.

Ukoliko imate nedoumice ili dodatna pitanja, slobodno se obratite za pomoć pedagoginji Osnovne škole Draž na telefon 736 -359.

Priloženi dokumenti:
lijecnicki_pregled.pdf (228.35 KB)